tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Gözlük camı buğu önleyici mendil

Özellikle soğuk havalarda her gözlük kullanıcısının yaşadığı camların buğulanması durumu, maske ile dolaşmak zorunda olduğumuz şu zamanlarda da sıkça yaşanıyor. Görüş konforunu oldukça fazla etkileyen bu durum yaşam kalitemizi de etkiliyor.

Gözlük camları neden buğulanır ?

Aslında basit bir fizik kanunu olan buğulanma gözlük camlarında meydana geldiği zaman konforu ciddi manada etkileyebiliyor. Gaz halindeki su buharı kendinden daha soğuk bir ortama temas ettiği zaman sıvı hale döner. Bu hal duruma göre buğulanma veya su damlası şeklinde olur.

Kışın araba camlarının içeriden buğu yapması ve daha sonra buğunun suya dönüşmesi bu duruma örnek olarak verilebilir. Gözlük camları da dış ortamdaki soğukluk seviyesinde iken aniden daha sıcak bir ortama girildiği zaman buğu yapar.

Gözlük camınıza nefesinizi üfleyerek buğu yapmak da aynı mantıkla gerçekleşir. Maske takarken camların buğulanması ise, camın yüzeyinin nefesimizden daha soğuk olması ve bu sıcak nefes ile soğuk camın karşılaşması sonucunda oluşur.

Bu noktada önemli bir konuya açıklık getirmekte fayda var. Buğulanma olayı bir fizik kanunudur. Bunu durdurmak neredeyse imkansızdır. Buğulanma tamamen durdurulamaz ancak buğulanma süresi kısaltılabilir.

Gözlük camında buğulanma nasıl önlenir ?

Gözlük camlarının buğulanmasını önleyemeyiz. Ancak buğulanmadan en az etkilenmek için bazı yöntemler uygulanabilir. Bunlardan örnek verecek olursak;

Su itici (hidrofobik) camlar kullanabilirsiniz. Bu özellik gözlük camlarına eklenen bir filtre ile sağlanır. Sonradan eklenemez üretim aşamasında uygulanır. Bu camlar buğu yapmama özelliğine sahip değildir. Sadece normal camlara göre buğulanma daha hızlı açılır. Bu özelliğe sahip bir camın min. maliyeti 200-250 tl arasında değişmektedir.

Maske seçimini telli olanlardan yapabilirsiniz. Bu yöntem kısmen de olsa fayda sağlayabiliyor. Ancak maske gevşedikçe veya ortam biraz soğursa (klimalı ortamlar dahil) camlar yine buğulanmaya başlayacaktır.

Metal ve burunlukları olan çerçeveler hava akımına uygun bir alan bıraktığı için buğulanma konusunda daha avantajlıdır.

Buğu önleyici sprey kullanılabilir. Bu tarz spreyler işe yarayabiliyor. Ancak bir müddet sonra camların üstündeki filtrelere zarar vermeye başlıyor. Özellikle araba camları için olan çeşitleri 2-3 kullanımdan sonra bile kaplama soyulmalarına neden oluyor. Bu tarz ürünler sprey ve mendil ile birlikte kullanılmak zorunda olduğu için taşıma problemi de çıkarabiliyor.

Gözlük buğu önleyici mendil

Yukarıda anlattığım yöntemlerin dışında gözlük camı buğulanmasını önleyecek yeni bir ürünle tanışacaksınız. Esatti Buğu Önleyici Mendilleri ile maske kullanımı sırasında veya kışın ortam değişimlerinde yaşanan gözlük camı buğulanmalarını yaşantınızı etkilemeden atlatacaksınız…

Esatti Buğu Önleyici Mendil

Cebinizde bile taşıyabileceğiniz bir mendil ile buğulanma artık sizin için bir sorun olmayacak. Esatti Buğu Önleyici Mendilleri sizi ekstra başka hiç bir ürüne ihtiyaç duymadan saatlerce buğulanmayan gözlüklere kavuşturacak.

Esatti Buğu Önleyici Mendil, üstüne eklenen özel bir madde sayesinde camlarınızda buğulanmayı önleyici bir yüzey oluşturarak hava değişimlerinde meydana gelen buğulanma olaylarını en aza indirgiyor.

Bir adet Esatti Buğu Önleyici Mendil ile 6 ay boyunca buğulanmayan gözlüklerin keyfini çıkarın.

Esatti Buğu Önleyici Mendil Nerelerde Kullanılır ?

Esatti Buğu Önleyici Mendili bütün gözlük çeşitlerinde (Güneş gözlüğü, uzak, yakın, progresif, çocuk gözlükleri vb.) güvenle kullanabilirsiniz. Gözlüklerinizin dışında

  • Fotoğraf makinesi ve kamera objektifi
  • Motor kaskları
  • Dürbün vb. eşyalarınızda da kullanabilirsiniz.

Kullanma Talimatı

Esatti Buğu Önleyici Mendili talimatlara uygun olarak kullandığınız takdirde en yüksek performansı en uzun sürede alırsınız.

Esatti buğu önleyici mendil kutusunun içinde 1 adet buğu önleyici mendil ve bunun yanında hediye olarak gönderdiğimiz mikro fiber gözlük silme bezi bulunmaktadır.

  1. Uygulama yapılacak yer, eğer mümkünse önce yıkanmalı ve daha sonra kutudan çıkan beyaz mikro fiber bez ile iyice kurulanmalıdır. Yıkama imkanı yoksa yine mikro fiber bez ile iyice temizlenmelidir.
  2. Poşet içerisinde gelen buğu önleyici bez ile camın her iki yüzeyini de 10 saniye boyunca daireler çizerek silin. Burada bezi camın her bölgesine sürdüğünüzden emin olun.
  3. Camın üzerinde kalan tabakayı tekrar beyaz bezle hafifçe silin.
  4. İhtiyaç duyulması halinde ilk 3 sırayı tekrar uygulayın.

Esatti Buğu Önleyici Mendili gün içerisinde 2-3 defa uygulayabilirsiniz. Gözlüklerinizi her gün mutlaka su ile yıkamayı da ihmal etmeyin. Her gün bu şekilde kullansanız bile 1 adet buğu önleyici mendil size 4-6 ay yetecektir.

KAMPANYALAR

UYARILAR

  • Esatti Buğu Önleyici Mendil ayrıca kilitli bir poşet içinde gelecektir. Her kullanımdan sonra poşeti içinde muhafaza ediniz.
  • Buğu önleyici mendili kesinlikle yıkamayın. Islak zeminle temas ettirmeyin.
  • Bu ürün gözlüklerinizi asla buğulanmaz hale getirmez. Bunu teknik olarak hiç bir ürün yapamaz. Ancak buğulanmanın şiddetini ve süresini sizi etkilemeyecek kadar azaltır.

Kapıda Ödeme İmkanı

Kredi kartı bilgilerinizi girmeden ürün elinize ulaştığı zaman kapıda nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapıda güvenli ödeme

Esatti Buğu Önleyici Mendil Hakkında Sormak İstediğiniz Her şeyi Aşağıdaki Formu Kullanarak Sorabilirsiniz. En Kısa Sürede Cevap Verilecektir.

Bir Cevap Yazın